Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopów biznesowych?

adm_laptopy Maj 17, 2018
0 people like this post

Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopów biznesowych?

Prowadzenie działalności gospodarczej lub firmy jest w dzisiejszych czasach bardzo trudne bez odpowiedniego sprzętu. Mam tu na myśli komputer, laptop lub notebook. Jednak czy laptopy biznesowe do pracy są niezbędne? A może to chwytliwy pomysł marketingowców sprawił, że nazwa ”notebook biznesowy” przyciąga uwagę klientów?

Najważniejsze cechy laptopa biznesowego do pracy

Dwa laptopy Dell Latitude 5580

Wydaje się, że najważniejszymi elementami udanego zakupu są wytrzymała obudowa, zabezpieczenia, bezpieczeństwo danych oraz mobilność danego sprzętu. Dane elementy zostaną opisane poniżej, a kilka dodatkowych rzeczy dodam, co sprawi, że wybór właściwego laptopa będzie prostszy.

Obudowa w laptopach biznesowych jest znacznie trwalsza niż w zwykłych, ponieważ wykorzystuje się w nich aluminium, stopy magnezu oraz włókna szklane i węglowe. Materiały te sprawiają, że notebooki biznesowe są odporne na zarysowania i ogólnie wytrzymalsze od zwykłych, domowych laptopów.

Niezwykle ważne są zabezpieczenia i bezpieczeństwo danych. Producenci stosują różne rozwiązania. Myślę tu między innymi o ochronie przed zalaniem, w której to klawiatura posiada zabezpieczenie, które chroni przed wylaniem napoju. Dobry system odprowadzi nawet pół litra płynu. Natomiast jeśli chodzi o zabezpieczenie dysku twardego, laptop z czujnikami przeciwprzeciążeniowymi zatrzyma pracę dysku wraz z upadkiem urządzenia.

Ważne elementy laptopa biznesowego

Aby ocenić laptopa za w pełni mobilnego, musi on posiadać kilka funkcji. Mowa tu cienkiej konstrukcji, która nie przekracza 2,5 cm oraz wadze nie przekraczającej 2 kg. Poza tym ważna jest długość pracy baterii. Dobry sprzęt z włączonym modułem Wi-Fi może działać nawet 6 godzin.

Choć stylistyka nie jest najważniejsza, ludzie lubią mieć wyglądającego ładnie notebooka. Warto, aby laptop po prostu dobrze wyglądał. Producenci tworzą nowe designy, które są i eleganckie, i uniwersalne.

Światło słoneczne nie idzie w parze z dobrą widocznością ekranu. Aby zapobiec odblaskom, należy zainwestować w sprzęt z matową powłoką matrycy, podświetleniem LED i dużą jasnością ekranu.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę, czy dany laptop cechuje się cichą pracą, ma odpowiednie chłodzenie oraz odpowiednie moduły, czyli Bluetooth i 3G lub LTE.

  • 0
  • 187
adm_laptopy

Leave your comment