Jaki laptop do firmy?

adm_laptopy Maj 17, 2018
0 people like this post

Jaki laptop do firmy?

Laptop w wielu firmach to kluczowe narzędzie pracy. Dlatego decydując się na zakup odpowiedniego sprzętu, nie można działać pochopnie, bez zgromadzenia odpowiedniej wiedzy. Dobry laptop dla firmy powinien spełniać pewne warunki, być niezawodnym w przeróżnych sytuacjach. Jak dobrze podejść do wyszukiwania odpowiednich laptopów do firmy? Jakiego rodzaju laptopy dla firm znakomicie się sprawdzą i będą gwarantowały komfortową pracę?

Wytrzymały laptop firmowy

Wytrzymała konstrukcja, czyli laptopy dla firm muszą charakteryzować się znakomitym wykonaniem obudowy. Na pewno laptopy, których obudowa jest przygotowana z elementów plastikowych nie będą dobrym wyborem. Warto inwestować w sprzęt, przygotowany w oparciu o takie materiały jak włókna szklane,węglowe czy aluminium.

Laptopy do firmy, używane w pracach biurowych, wykorzystywane do pracy w terenie, powinny być w pełni mobilne. Posiadacz takiego laptopa powinien posiadać maksymalny komfort w trakcie jego przenoszenia, wykorzystywania w najróżniejszych miejscach. Dlatego bardzo ważnym jest, aby laptopy firmowe nie okazały się zbyt ciężkie. Waga 2 kg to maksimum. Równocześnie dobrze, kiedy laptopy dla firm nie są zbyt grube i pozwalają pracować na baterii przez wiele godzin. Dobra bateria, po jednym naładowaniu, powinna zagwarantować pracę przez około 8 godzin.

postaw na bezpieczeńśtwo danych w laptopie firmowym

Skoro mowa o właściwościach doskonałych laptopach dla firm, nie wolno zapominać o odpowiednich zabezpieczeniach. Wszystko po to, aby dane zawarte na urządzeniu nie dostały się w niepowołane ręce. Warto sprawdzać czy dane laptopy posiadają choćby czytnik linii papilarnych lub też szyfrowanie danych TPM.

Odpowiednia wielkość ekranu oraz powłoka matrycy mają znaczny wpływ na komfort pracy. Jednak o wyborze odpowiednich parametrów w tej kategorii, decyduje użytkowanie laptopa. Czy jest on przeznaczony wyłącznie do pracy w biurze, czy może będzie wykorzystywany w terenie. Laptopy dla firm, które będą użytkowane jedynie w biurze, mogą posiadać ekrany o przekątnej 15 cali. Równocześnie ekran może posiadać błyszczącą powłokę, która odpowiada choćby za bardziej wyraziste kolory. Wybierając laptopy, które będą używane w terenie, należy stawiać na ekrany o matowej powłoce matrycy, a także o mniejszych przekątnych ekranu. To znacznie zwiększy komfort w trakcie użytkowania sprzętu

  • 0
  • 212
adm_laptopy

Leave your comment