Jak wybrać laptop biznesowy?

adm_laptopy Maj 17, 2018
0 people like this post
Laptop DELL Latitude 3570 przód

Jak wybrać laptop biznesowy?

 

Laptop DELL Latitude 3570 tył

Decydując się na zakup idealnego laptopa biznesowego do pracy, koniecznie należy zwrócić uwagę na specyfikację. Mowa tutaj o wielu informacjach, począwszy od systemów operacyjnych, poprzez parametry ekranów, a skończywszy na takich kwestiach jak moc baterii. W jaki zatem sposób sprawdzać i analizować to co przygotowali producenci sprzętu komputerowego? Jakie laptopy biznesowe do pracy będą idealne?

Najlepszy wybór laptopa biznesowego do pracy

Ekran laptopa biznesowego do pracy decyduje o późniejszym komforcie pracy. Jaki ekran zatem będzie najlepszy do tego, aby pracować w idealnych warunkach na swoim nowym sprzęcie? Można wybierać modele z małym ekranem, lub postawić na rozmiar 15,6 cala. Jeżeli ktoś pracuje w terenie, wiele czynności zawodowych z użyciem laptopa realizuje poza biurem, u klientów, to śmiało może celować w laptopy z mniejszymi ekranami. Laptop biznesowy do pracy w biurze powinien posiadać większy ekran, wspomniane 15,6 cala sprawdzi się idealnie. Należy również zwrócić uwagę na powłokę ekranu w laptopie. Matowa powłoka będzie dobra kiedy sprzęt używany jest w różnych miejscach, szczególnie w terenie, gdyż promienie słoneczne nie powodują dyskomfortu. Błyszcząca powłoka gwarantuje lepsze kolory, jednak użytkowanie laptopa z taką powłoką jest niekomfortowe w

LAPTOP ASUS PRO P5430U

terenie.

Wybierając laptop do pracy należy oczywiście wybrać odpowiedni system operacyjny. Większość posiada już uprzednio zainstalowany system Windows i tak naprawdę od kupującego zależy, z której jego wersji będzie chciał korzystać.

Jaką specyfikację wybrać dla laptopa biznesowego?

Procesor, pamięć i karta graficzna. Bardzo istotne elementy każdego laptopa, nie tylko tego używanego do pracy. Chcąc sprawnie użytkować laptopa biznesowego, należy stawiać na procesory i5 lub i7. Procesory Intel tej generacji są z jednej strony energooszczędne, a z drugiej naprawdę wydajne. Trzeba celować w sprzęt o odpowiednich parametrach pamięci RAM. Pracując na wielu programach, aplikacjach, wymagających dużej mocy, należy zapewnić sobie płynność działania laptopa. Dlatego dobrze jest inwestować w urządzenia mające 8 GB lub więcej pamięci RAM. Karta graficzna w laptopie biznesowym do pracy nie musi mieć nie wiadomo jak wygórowanych parametrów. Nikt raczej nie planuje grać w najnowsze gry.

Ostatnia parametr związany z doborem odpowiedniego laptopa biznesowego do pracy, to czas pracy baterii. Bateria w laptopie powinna być wydajna, długo pracować na jednym ładowaniu. Warto szukać sprzętu, który pozwoli na pracę przez minimum 7-9 godzin.

  • 0
  • 183
adm_laptopy

Leave your comment